Pantone – niekwestionowany guru w kwestiach kolorów – już kilka miesięcy temu poinformowało, że 2016 będzie rokiem, w którym królować będzie Rose Quartz i Serenity, a w szczególności miks tych pięknych barw. Dzisiaj będzie zatem kilka propozycji dla tych, którzy lubią pozostawać na bieżąco z trendami i którzy dodatkowo nie obawiają się wprowadzać do swych wnętrz delikatnych różów i błękitów.

Terapia antystresowa

npan01

Zdjęcia inspiracyjne: 1, 2. 3, 4, 5, 6

Zegar Mynte niebieski

Stres stał się cichym towarzyszem naszej codzienności, dlatego wszelkie rozwiązania, które choć trochę pozwalają na jego zminimalizowanie są na wagę złota. A zbawienne skutki terapii kolorami są przecież znane nie od dziś… W tym roku radzimy wypróbować terapeutyczne działanie pastelowych błękitów i różów. W końcu kto, jak kto, ale autorytety z Pantone raczej nie mogą się mylić. Co powiecie zatem na relaksacyjną herbatkę i deser w takim pastelowym towarzystwie?

npan02-1b

Talerz Mynte; Łyżka Mynte; Forma do ciasta Mynte; Filiżanka Jumbo Mynte

Zarówno Rose Quartz i Serenity, jak i inne róże i błękity z rodziny pasteli, to z jednej strony ciepła łagodność, z drugiej zaś sprzyjający wyciszeniu spokój, które razem tworzą scenerię idealną do odpoczynku i złapania oddechu, a przede wszystkim dystansu. W takim otoczeniu z łatwością odreagujemy po całodziennych trudach, przy okazji ładując swój osobisty akumulator optymizmem i spokojem, których przecież nigdy za wiele.

Pastelowe subtelności

npan03

Zdjęcia inspiracyjne: 1, 2, 3, 4, 5

Fotel Lobby Różowy; Fotel Lobby niebieski; Lampa Mynte różowa; Lampa Mynte niebieska; Kubek Mynte różowy; Kubek Mynte niebieski

Bez znaczenia, czy kolory te umiejscowimy na miękkiej tkaninie, czy chłodnej stali. Na pierwszy plan zawsze wysunie się ich delikatność i kojące dla zmysłów działanie. Może być matowo lub w wysokim połysku, solo lub w towarzystwie innych pasteli, tak samo jak i z dodatkiem drewna, a nawet srebra czy innych, lekko połyskliwych materiałów. Ich nienachalna i subtelna uroda zawsze pozostanie widoczna. Z uwagi na swą delikatną naturę, dyskretnie wkomponują się w wiele zróżnicowanych pod względem stylu aranżacji, zarówno tych klasycznych czy romantycznych, jak i tych o bardziej nowoczesnym wyrazie, zawsze jednak wnosząc do nich delikatność i nienaganny wdzięk.