Żółte meble i dodatki

Znajcie naszą różnorodność (a w pewnym sensie nawet przewrotność) – poprzednio było o dekoracjach świątecznych, w roli których wykorzystać możemy elementy całorocznego wystroju, tym razem wracamy do słonecznego lata. Choć pewne rzeczy pozostają bez zmian – pomimo letniego tytułu dzisiejszego posta, ponownie liczyć możecie na propozycje całoroczne. Z tą tylko różnicą, że dzisiaj zdradzimy Wam, jak sprawić, aby przez cały rok Wasz dom cieszył pełną słońca i pozytywnej energii atmosferą. Jak to osiągnąć? Po prostu – odważcie się na żółte meble i dodatki.  

1833-002

Regał Box; Krzesło Bonni Porgy

33033_mood

Krzesło Forum Wood

Ożywiający akcent

Wbrew pozorom wcale nie trzeba posiadać wielkiej odwagi, aby wprowadzić ten wyrazisty kolor do wystroju swych wnętrz. Nikt przecież nie powiedział, że żółte meble i dodatki muszą dominować. Mogą zaledwie stanowić ożywiający całą aranżację akcent kolorystyczny, dodatkowo wnosząc do niej nieco większą dynamikę. To niezwykle łatwy sposób aranżacji wnętrz dla wszystkich tych, którzy nie chcą spotkać się z zarzutem nudy i monotonii. A że przy okazji kolor ten znany jest ze swoich umiejętności wprowadzania w dobry nastrój…

Living room giallo

Dywan Yellow

karedesign_mood_epoca-_clean

Sofa Angels Wings; Fotel Angels Wings Rhythm brązowy; Fotel Angels Wings Rhythm turkusowy

Żółte meble i dodatki a inne kolory

Macie obawy, jak żółte meble i dodatki współpracują z innymi znajdującymi się we wnętrzu kolorami? Zupełnie niepotrzebnie. Paleta kolorystyczna, w towarzystwie której czują się dobrze, jest naprawdę spora. Uniwersalna biel, neutralne szarości czy ponadczasowe drewno to w ich przypadku wybór zdecydowanie najlepszy, choć z pewnością nie jedyny z możliwych.

51643-multi

Krzesło Gina Ego

0000060336_-0000060335_-0000060270_-h000015064_01

Stolik kawowy Molina żółty; Stolik kawowy Molina biały; Stolik kawowy Vitis szary

kare_hc16_p_24a

Szafka RTV SoleilKrzesło Forum Wood

Siedzisko krzesła? Mały stolik kawowy? Poduszka dekoracyjna lub obraz? Naprawdę nie trzeba wiele, aby nieco anemicznej aranżacji dodać słonecznej energii i wigoru. A tak się składa, że nawet niewielkie żółte meble i dodatki potrafią w tej materii zdziałać prawdziwe cuda.

kare-undercover_details_13

Krzesło Undercover; Stół Undercover; Poduszka Scandi Chic; Dywan Campo de Color

nowa-papiernia_ufo_yellow_high

Stolik UFO high

apl0131_apl0130_apl0121_apl0120_apl0113_apl0110_agl0282_agl0271_apc0044_apc0043

Obraz Gie El; Poduszka Gie El żółta; Poduszka Gie El multikolor prostokątna; Poduszka Gie El multikolor podłużna

Słońce, miód i musztarda

I pamiętajcie również, że żółcienie to nie tylko te o słonecznych odcieniach, ale i nieco bardziej stonowane, a równocześnie niezwykle ciepłe i przytulne odcienie miodowe i musztardowe. Co prawda nie przykuwają wzroku i uwagi aż tak, jak te pierwsze, dla wielu jednak może to zostać uznane za ich atut. Są zdecydowanie mniej krzykliwe, ale z pewnością posiadają właściwą dla wszystkich żółcieni pozytywną energię.

005

Fotel Kopa; Podnóżek Storm; Komoda Disset; Regał Disset; Lampa podłogowa Cassia

kolaze14

Zdjęcia inspiracyjne: 1; 2; 3; 4

Sofa Angels Wings; Krzesło Masters; Komoda Soleil; Poduszka Penhil; Poduszka Union; Poduszka Mak

Warto przypomnieć, że również Pantone, niekwestionowane guru kolorystyczne, w pełni dostrzega ich potencjał. Wyrazem tego było uznanie koloru Spicy Mustard za jeden z 10 najmodniejszych kolorów w obecnym sezonie, w standardowo już sporządzanym przez Pantone „Fashion Color Report – Fall 2016”.

kolaze16

Zdjęcia inspiracyjne: 1; 2; 3

Sofa Leaf; Ramka Quattro; Poduszka Union; Poduszka Mak

kare_brooklyn_hell_01

Fotel Vegas Forever; Kredens Brooklyn; Witryna Brooklyn; Komoda Brooklyn; Ławka Brooklyn; Biurko Brooklyn; Stół Brooklyn; Lampa Fallen Trumpets

Jeżeli żółte meble i dodatki przypadły Wam do gustu, to więcej propozycji znajdziecie tutaj i tutaj.