Wiosna sprzyja zmianom, również tym wnętrzarskim, dlatego tym razem przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji. Są to pomysły na wystrój salonu, które możecie wykorzystać nawet jeśli Wasz salon trudno zaliczyć do grona pomieszczeń przestronnych. Jedną z głównych ról odgrywają tutaj sofy o umiarkowanych rozmiarach, które nie potrzebują zbyt imponującego metrażu, aby móc zabłysnąć szykiem i elegancją. Sofy to jednak nie wszystko – będzie również (a właściwie przede wszystkim) o dodatkach i to nie byle jakich, ale mogących z łatwością wprowadzić do Waszego salonu nowy styl. Jeśli zatem korci Was, aby to i owo w salonie pozmieniać, to serdecznie zapraszamy – może akurat znajdziecie coś, co przypadnie Wam do gustu.

W kręgu geometrii

x1-geometric-love

Sofa IsobarWazon Verticali IV śliwkowyWazon Verticali XVI białyKoc TilesPoduszka YlavokŚwiecznik Handicraft XI biało-czarny

Dobra rada: Jeśli zdecydujecie się na geometryczne dodatki, nie bójcie się ich pozornie dominującego charakteru i nie popełnijcie błędu ograniczania się wyłącznie do jednego akcentu – właśnie to może odnieść przeciwny rezultat i tylko spotęgować efekt dominacji. Wzory geometryczne dobrze czują się w grupie, sprawiając wrażenie przemyślanej, a nie przypadkowej całości. Aby jednak nie doprowadzić do efektu nadmiernej pstrokacizny, towarzyszyć powinny im stonowane kolory – biel, czerń oraz neutralne beże i szarości będą strzałem w dziesiątkę (nie bez powodu przecież znalazła się tutaj szara sofa Isobar).

Kolorowy urok pop-artu

x2-colorful-pop-art

Poduszka Circle MultiSofa Divine różowaObraz AmayaLampa wisząca Falling DropsWazon Shibuya kolorowy IWazon Shibuya kolorowy IILampa wisząca Visible

Dobra rada: Pamiętajcie, że jednym z podstawowych założeń tkwiących u podstaw koncepcji pop-artu było wykorzystywanie motywów zaczerpniętych z kultury popularnej i rozrywkowej. Jeśli zatem chcecie zafundować swojemu salonowi małą metamorfozę nawiązującą do tego stylu, poza kolorowym miszmaszem postawcie również na obrazy, plakaty i poduszki dekoracyjne inspirowane komiksami oraz oldschoolowymi reklamami.

Industrialnie, ale przytulnie

x4-industrial-design

Sofa Oxford IV mikrofibraZegar ConcreteLampa podłogowa Metropolis SpotWazon MarcelloKoc z białym paskiem kremowy

Dobra rada: Jeśli chcecie wprowadzić do salonu delikatnie kontrastujące z jego przytulną estetyką akcenty, to zainteresujcie się dodatkami wykonanymi z betonu – to jeden z trendów, który już od pewnego czasu święci triumfy w światku wnętrzarskim. Nieco surowy, a równocześnie ubrany w neutralne i chętnie współpracujące z innymi kolorami szarości, pozwoli na skuteczną metamorfozę wnętrza niezależnie od tego, czy będzie to zaledwie doniczka, zegar czy nieco bardziej rzucająca się w oczy lampa.

Subtelna retro-spekcja

x3-retro-chic

Lampa podłogowa Office CopperŚwiecznik CopperRamka Cooper IPoduszka Ipsas V A

Dobra rada: Jeśli chcielibyście stworzyć w swoim salonie nastrój na pograniczu retro i vintage, w kwestii dodatków pomocne mogą się okazać motywy florystyczne – zarówno na tkaninach (zasłony lub poduszki dekoracyjne) lub w formie graficznej (niezmienną popularnością cieszą się plakaty inspirowane tablicami botanicznymi, które wszyscy chyba pamiętamy z czasów szkolnych). Pamiętajcie jednak, że jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, warto trzymać się jednej tonacji kolorystycznej, w przeciwnym razie nie tylko nam, ale również naszym gościom może grozić umiarkowanie przyjemny oczopląs.

Elegancja z orientalnym posmakiem

x5-oriental-elegance

Sofa GambleLatarenka Ethno Style ILatarenka Ethno Style IIPoduszka AppliqueLampa Wisząca Marble I ZielonaLampa wisząca Cocoon V antyczna miedźLatarenka Dodecagon II

Dobra rada: Warto wprowadzić do salonu miedź, najlepiej w formie lampionów i latarenek, w szczególności takich o ażurowej powierzchni, która rozproszy światło w nastrojowy sposób, tym samym tworząc idealne do odpoczynku warunki. Taka forma dekoracji sprawdzi się zarówno na blatach mebli, podłodze, jak i parapecie. Pamiętajmy również o poduszkach dekoracyjnych z bogatymi wzorami – miało być co prawda w wersji minimalistycznej, ale w tym jednym przypadku możemy sobie pozwolić na szczyptę nieco mocniej wyczuwalnego szaleństwa orientalnego.