Kojarzycie Fashionelkę? Nie obrażajcie się o to pytanie z gatunku retorycznych – to tak tylko w celu zagajenia, a przede wszystkim pochwalenia się… Bo nie da się ukryć, że pękamy z dumy! Doszły nas słuchy, że jedna z najbardziej znanych i lubianych w naszym kraju blogerek lifestylowo-modowych właśnie zafundowała swojej sypialni metamorfozę. I to nie pierwszą lepszą, ale w dużej mierze z wykorzystaniem naszych mebli! Po tym wstępie chyba spodziewacie się już, co będzie dalej? Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia nowej i – nie da się ukryć – pięknej sypialni Fashionelki… I naszych mebli rzecz jasna – choć w sumie już nie takich naszych, bo Fashionelkowych.

Przeminęło z… remontem

Na początek to, z czym Fashionelka zdecydowała się pożegnać, czyli jej stara sypialnia, w której niepodzielnie rządziły brązy, beże oraz biel i… buldożki, które darzymy miłością absolutną, dlatego za nie akurat duży plus. Wracając jednak do meritum – z pewnością kolorystyka z gatunku bezpiecznych, niestety również ryzykownych, jeśli pozostawiona sama sobie. Dominującym meblem – o dziwo – nie było łóżko, a szafa, która nie dodawała wnętrzu lekkości.

y-fas02

Przytłaczającego wrażenia dopełniała masywna komoda nawiązująca do stylu kolonialnego. Przepraszamy, Elizo, ale gdyby nie Rambo, to na podstawie zdjęć trudno byłoby odnaleźć w tej sypialni elementy życia 😉

y-fas03

I wtedy zjawiło się nowe…

y-fas04

Niewątpliwie powiało Skandynawią. Fashionelka nie podążyła jednak ślepo za modą, wplatając w wystrój swej nowej sypialni również nie do końca zgodne z tą stylistyką, za to bliskie jej sercu i preferencjom elementy, o czym zaraz sami się przekonacie. I zrobiła to bez wątpienia w iście mistrzowskim stylu.

y-fas05

Łóżko Agnes ciemnoszare

y-fas06

Dzięki wymianie frontów na lustrzane, nie tylko szafa, ale i całe wnętrze nabrało lekkiego charakteru, przy okazji optycznie zyskując na przestrzeni. To kolejny dowód na wielokrotnie powtarzane przez nas twierdzenie, że lustra to w równym stopniu skuteczny, co i prosty sposób na wizualne powiększenie pomieszczenia.

Łóżko

A teraz zaczynamy się chwalić… Łóżko! W dodatku jedno z naszych ulubionych – tapicerowany model Agnes w kolorze ciemnoszarym. Idealnie wkomponowało się w wybraną przez Elizę kolorystykę bazującą przede wszystkim na szarościach i bieli. I choć świetnie odnajduje się w aranżacjach inspirowanych stylem skandynawskim, to jego neutralna uroda poradzi sobie w różnorakim sąsiedztwie. Tym razem padło akurat na wybitnie skandynawskie stoliki nocne z serii Mitra, więc musicie nam wierzyć na słowo, albo wysilić swoją wnętrzarską wyobraźnię. Zwróćcie uwagę, jak dobrze skomponowane zostały ze sobą nóżki łóżka i stolików, pomimo tego że nie są częściami tej samej kolekcji.

y-fas07

y-fas08

Łóżko Agnes ciemnoszareStolik nocny MitraŚwieczka Greta szaraŚwieca niebieskaŚwieca zapachowa Moment

Dekoracyjnie i przytulnie

Wygląda na to, że Fashionelka w sypialni zdecydowanie stawia na przytulność, a że – jak powszechnie wiadomo – poduszki dekoracyjne ułożone na łóżku sprzyjają osiągnięciu tego efektu, nie mogło ich zatem zabraknąć i tutaj. Przy okazji możecie wyraźnie zobaczyć, jakim akcentem kolorystycznym Eliza zdecydowała się ożywić swoją szaro-białą sypialnię. Wybór (naszym zdaniem bardzo słuszny) padł na turkus.

y-fas09

Różne oblicza toaletki…

Naszym absolutnie ulubionym elementem nowej sypialni Fashionelki pozostaje jednak toaletka… A może raczej domowe mini-biuro? Wygląda na to, że to klasyczne „2w1”, czyli w przypadku wnętrz coś, co stylowe i funkcjonalne tygryski lubią najbardziej. Do znudzenia niemalże powtarzamy, że meble wielofunkcyjne warto wprowadzać do swoich wnętrz. Macie na to kolejny dowód w postaci szklanego biurka Polar, które stanowi nie tylko elegancki kącik do pracy, ale w połączeniu z wiszącym lustrem Leather także niezwykle kobiecą toaletkę.

y-fas10

Biurko Polar IIKrzesło ScaniaLampa podłogowa Scarlett

Szklane meble często spotykają się z zarzutem rzekomo wnoszonego do pomieszczenia chłodu i zbyt dużej dawki nowoczesności. A wystarczy przecież w ich sąsiedztwie zlokalizować przytulne elementy wpisujące się chociażby w styl skandynawski… Właśnie na taki krok zdecydowała się Eliza – nieśmiertelne zestawienie bieli i drewna pod postacią lampy podłogowej Scarlett i krzesła Scania to zdecydowanie odpowiednie towarzystwo dla szklanego biurka aka toaletka.

y-fas11

Tutaj również nie mogło zabraknąć turkusowych dodatków, którym tym razem towarzyszą szklane, a nawet lustrzane akcesoria, tak samo, jak i świetnie komponujące się z nimi srebrne akcenty. Jest jednocześnie energetycznie i elegancko.

y-fas12

Ramka na zdjęcia Prisma V; Ramka Pebble; Ramka na zdjęcia PrismaRamka na zdjęcia Fotobend

y-fas13

Stojak na biżuterię IceletStojak na biżuterię GiraffeStojak na biżuterię Shining

y-fas14

Wazon Lihas niebieskiWazon Vetro I niebieskiWazon La Gema II

y-fas15

Pudełko DiamondsPudełko BrilliantPudełko CrocPojemnik na biżuterię Spindle

I to już niestety koniec spaceru po odmienionej sypialni Fashionelki . Mamy nadzieję, że podobało Wam się nie mniej niż nam, a przy okazji odkryliście kilka wartych wykorzystania inspiracji. A może jakieś wiosenne zmiany lub remonty już za Wami? Jeśli tak, jak Fashionelka, zdecydowaliście się je zrealizować przy udziale naszych mebli, lamp lub dodatków i jesteście tak dumni z uzyskanego efektu, że chcielibyście się nim pochwalić, piszcie do nas i przesyłajcie zdjęcia na adres: [email protected] Może za jakiś czas to właśnie Wasza wnętrzarska metamorfoza zawita na naszego bloga…