Co jest towarem wielce pożądanym, a wręcz niezbędnym w okresie mniej lub bardziej srogiej zimy? Czapki, szaliki, rękawiczki i oczywiście różnej maści swetry. Nie, dzisiaj nie będzie o podstawowej garderobie, a o trendzie, który nie pierwszy już raz święci triumfy we wnętrzarskim sezonie zimowym. Knit trend, bo o nim oczywiście mowa, to moda na wprowadzanie sweterkowych okryć również na meble i dodatki wystroju wnętrz. Ma być swojsko, przytulnie i ciepło niczym w wydzierganym przez babcię na drutach sweterku. Nas również zdążyła już dopaść wnętrzarska sweterkomania, choć jesteśmy w tej kwestii dosyć selektywni. Skoncentrowaliśmy się na dzierganych pufach i siedziskach, przytulnych poduchach i kocach oraz … sweterkowych lampach. I coraz bardziej żałujemy, że gdy wiele lat temu babcia wykazywała chęć (momentami wręcz wywierając presję), aby nauczyć nas robótek na drutach, to z uporem maniaka powtarzałyśmy kategoryczne „nie”…

Dziergana przytulność

swete02

Z uwagi na swe filigranowe gabaryty i dosyć neutralne wzornictwo, tego typu siedziska z powodzeniem sprawdzą się w zróżnicowanych pod względem stylu aranżacjach – nie tylko w przytulnej prostocie, kryjącej się za stylem skandynawskim, ale i w pomieszczeniach urządzonych na rustykalną czy retro nutę.

swete01

Puf Knitted; Koc Pattern II; Koc Pattern VI

Większość z nas lubi, gdy ich przestrzeń życiowa nie jest pozbawiona przytulności, a dodatkowa jej porcja zwłaszcza w sezonie zimowym jest szczególnie mile widziana. Pufy wpisujące się w „knit trend”, to świetny dodatek o tej porze roku (choć w wersji całorocznej również dobrze sobie poradzą). Już samo na nie spojrzenie dodaje ciepła, sprawiając, że wizja przerażających temperatur za oknem staje się bardziej znośna.

swete03

Puf Leeds

swete04

Puf Round

Nawet we wnętrzach nowoczesnych, a wręcz minimalistycznych, odnajdą się wyśmienicie – ich niewyszukane kształty z sukcesem wpiszą się w tego typu aranżacje. Zwłaszcza te jednokolorowe, w neutralnych barwach ziemi, dzięki swej wyważonej i uniwersalnej kolorystyce, mają szanse sprawdzić się w każdym niemalże wnętrzu, dodatkowo można się spodziewać, że szybko go nie opuszczą.

Fotel zastępczy

swete05

Sofa Birchwood; Stolik Lid; Kinkiet Wall

Poza oczywistymi walorami estetycznymi, to także niezwykle praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w szczególności we wnętrzach o ograniczonym metrażu lub jako dodatkowe siedzisko w przypadku nadprogramowej liczby gości.

swete06

Taboret Leeds ecru; Taboret Leeds szary; Puf Leeds zielony; Puf Leeds niebieski

W wersji sweterkowej znalazły się u nas nie tylko pufy, ale i urocze taborety – w ich przypadku, na równi ze sweterkową powłoką, urzekły nas ich bardzo naturalnej urody, drewniane nóżki.

Zimowa hibernacja

swete07

Koc tkany fioletowy

Nie każdy, a już na pewno nie zawsze może… rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady – choć o tej porze roku nieraz by się chciało, nawet bardzo. Ale zimę jakoś przetrwać trzeba, innego wyjścia nie ma. Mamy na to sprawdzony i skuteczny sposób – jej część zawsze można przecież przeczekać, a właściwie przespać…

swete08

Poduszka Dagny; Poszewka na poduszkę tkana fioletowa

Pod dzierganym kocem i z głową na sweterkowej poduszce powinno być choć trochę łatwiej. Do tego kubek gorącej czekolady, dobra książka i ani się obejrzymy, jak pojawi się wiosenne słońce.

Światło spod szydełka

swete09

Lampa wisząca Knit Knot

Lampy o wydzierganych szydełkiem lub na drutach abażurach to coś, co chętnie widzielibyśmy u siebie w domu – choć przyznajemy, że zdecydowanie wybralibyśmy je jako towarzystwo zimową (ewentualnie jesienno-zimową) porą roku, w wersji wiosenno-letniej jakoś umiarkowanie nas przekonuje. Dzięki nieco luźnemu splotowi, pięknie rozpraszają światło, nadając mu dodatkowej porcji ciepła i przytulności, co w naszej opinii jeszcze bardziej przemawia za ich wybitnie zimowym charakterem.

swete10

Lampa wisząca Guerilla Knitting; Lampa wisząca Urban Knitting

swete11