Przytulne dodatki

Jedni lubią wykorzystywać tę porę roku na szusowanie po stokach, a inni są zimowymi leniwcami, którzy najchętniej teleportowaliby się od razu do wiosny… I właśnie z myślą (przede wszystkim) o tych drugich przygotowaliśmy dzisiejszy post. W roli głównej wystąpią tym razem przytulne dodatki wystroju wnętrz, bez obecności których nie wyobrażamy sobie długich zimowych wieczorów.

Poduszka Melrose; Poduszka Laguna; Koc Heim; Puf Peony; Ława Quatre

Lojalnie uprzedzamy – istnieje spore ryzyko, że za ich sprawą stracicie resztki chęci do wychodzenia z domu, gdzie czai się mróz i śnieg. Starajcie się ich zatem używać rozsądnie, przede wszystkim wieczorową porą, a nie bezpośrednio przed porannym wyjściem do pracy…

Ciepłe koce, pledy i narzuty

kare_mood_soleil-44

Koc Scandi Chic; Poduszka Scandi Chic; Sofa Canapee; Wazon Shakedelic Colore

Po ciężkim dniu, w dodatku gdy temperatury za oknem optymizmem nie napawają, nie ma to jak wskoczyć pod ciepły koc w wygodnym dresie. Nie macie tak? Jeśli zaliczacie się do grona zimowych leniwców, to na pewno doskonale wiecie o co chodzi i z niecierpliwością odliczacie godziny do powrotu do domu, aby wreszcie móc to zrobić. I nieważne, czy wybierzecie wełniany, bawełniany, futrzany czy jeszcze jakiś inny – wszystkie one świetnie sprawdzają się jako przytulne dodatki na zimowe wieczory.

48322-tile

Koc Marzag; Koc Ipsas; Koc Pattern XVIII; Koc Pattern IX; Koc Stripes; Koc Colore Fur

106915-crop

Pled; Poduszka; Stolik kawowy; Lampa podłogowa wyplatana; Fotel bujany

A teraz uruchomcie fantazję i oczami wyobraźni zobaczcie siebie na bujanym fotelu, okrytych futrzanym pledem, z parującym kubkiem czegoś rozgrzewającego w ręku… Brzmi jak scenariusz udanego wieczoru? Dla nas na pewno.

Poduszki (nie tylko) dekoracyjne

p-007

Poza oczywistymi walorami dekoracyjnymi, poduszki ułożone na salonowej sofie czy fotelu niosą ze sobą również wiele praktycznych zastosowań. Idealne do poobiedniej drzemki czy relaksującego czytania ulubionych kryminałów, nawet jako podnóżki sprawdzą się świetnie. Jeżeli zatem nie dla Was zimowe harce na nartach, a zdecydowanie bliżej jest Wam do leniuchowania, to te przytulne dodatki zdecydowanie powinny zagościć w Waszym domu (nawet w całkiem sporej ilości).

84489-tile

Poduszka Bore; Poduszka Knitted; Poduszka Brock; Poduszka Fox; Poduszka Union; Poduszka Film Diva; Poduszka Ipsas; Poduszka Clout; Poduszka Lowell

Poduszka Pattern

A jeśli wszystkie nie zmieszczą się na sofie lub fotelu, to z pomocą zawsze przyjdzie wiklinowy kosz (w dodatku jaki dekoracyjny). 

Przytulne światło wieczorową porą

p-17

Pudełko Comp

Świece to nie tylko romantyczna kolacja, to także przytulne dodatki, które idealnie pasują do samotnych wieczorów spędzanych na salonowej sofie. Nas najbardziej przekonują w trakcie wieczornego czytania (pamiętajcie – lampy stołowej czy podłogowej w bliskim sąsiedztwie sofy na pewno nie zastąpią). W trakcie oglądania akurat lecącego w TV wyciskacza łez również będą jak najbardziej odpowiednie.

84233-tile

Świecznik Palladium; Świeczka Decor; Lampion Hang; Świecznik Tanso; Świeczka Decor domek; Latarenka biała ażurowa; Świecznik Ignis; Latarenka prostokątna Argos; Świecznik-pudełko

510205_310311_420311Latarenki Antique

Świeczniki, lampiony, latarenki – wszystko, co otuli nas ciepłym blaskiem i sprzyjającą wyciszeniu atmosferą, jest mile widziane w trakcie zimowych wieczorów.

Otul się zapachem przytulności

p-173

Perfumy dla domu Moment; Świeca zapachowa Moment

Nie oszukujmy się – zima ze swymi zapachami nijak ma się do kwitnących wiosną czy latem krzewów i kwiatów. Co prawda zapach prawdziwej choinki czy świątecznych wypieków nieco ten ból minimalizuje, lecz zima to przecież nie tylko okres świąteczny, ale i sporo czasu poza nim. Dlatego trzeba sobie jakoś radzić – perfumy do domu lub zapachowe świece z pewnością pozwolą nam przetrwać ten trudny czas.

Zimowy zestaw ratunkowy: gorące kakao i grzaniec…

p-080_1

Same w sobie elementem wystroju wnętrza co prawda nie są, ale w czymś przecież trzeba je zaserwować… A odpowiednio  dobrane kubki czy szklanki już z pewnością kwalifikują się jako przytulne dodatki na zimowe wieczory. Gdybyście jednak optowali za herbatą, to zimą warto pamiętać o odpowiedniej wkładce – laska cynamonu, kilka goździków, łyżeczka miodu, trochę świeżego imbiru i duży plaster pomarańczy z pewnością podziałają rozgrzewająco.

Kubek Galzone w paski; Zestaw 2 szklanek; Kubek Henrietta; Kubek Cup; Kubek Cool Dogs; Kubek Galzone „drewniany”; Kubek Heart; Kubek Galzone Live Simply…; Kubek zielony

Dobra rada z autopsji – grzejący w stopy termofor też nie zaszkodzi. Chyba że jesteście szczęśliwymi „posiadaczami” psa, który chętnie przejmie tę rolę na siebie…

Zimowa hibernacja

Pościel MIŚ.POLARNY

A tym, którzy najchętniej przespaliby tę nie najcieplejszą porę roku i najchętniej obudzili się dopiero na wiosnę, polecamy pościele i jaśki niezwykle kreatywnej polskiej marki HUG the Stuff. Dobra rada – dla pewności skorzystajcie jednak z budzika, bo swą przytulnością mogą zatrzymać Was w łóżku o wiele dłużej niż chciałby tego Wasz szef…

75358-horz

JASIEK.ZZZzzz; JASIEK.FUTRO