Pomysły na prezenty ślubne

Tegoroczny sezon ślubno-weselny w pełni, a wraz z nim zwyczajowo już pojawia się dylemat związany z wyborem prezentu dla nowożeńców. I choć zawsze wyjściem awaryjnym i przez wielu praktykowanym pozostaje koperta z odpowiednią wkładką, to jednak niektórzy z różnych względów wolą takiego rozwiązania unikać, starając się znaleźć odpowiedni dla młodej pary przedmiot. Dzisiaj głównym tematem będą zatem pomysły na prezenty ślubne…

qzyli01

W dzisiejszym poście znajdziecie inspiracje dotyczące prezentów ślubnych, które usystematyzowaliśmy w kilka kategorii. Wszystkie propozycje wpisują się nurt praktyczny, związany z wyposażeniem domu, co ma również znaczenie symboliczne. W końcu to początek budowania nowego, od teraz w pełni już wspólnego życia. Z uwagi na swój uniwersalny charakter, są to prezenty odpowiednie zarówno dla bliższych, jak i dalszych znajomych. Dodatkowo w każdej z kategorii staraliśmy się dobrać propozycje w taki sposób, aby przedział cenowy był odpowiednio szeroki, umożliwiając wybór dostosowany do zróżnicowanych możliwości budżetowych.

Wznieśmy toast za Młodą Parę!

qzyli02

Kieliszki to jeden z najczęściej wykorzystywanych pomysłów na prezent, nie tylko zresztą przy okazji ślubów, ale i parapetówek. Prezent z jednej strony bezpieczny, z drugiej nieco ryzykowny, często okazuje się bowiem, że nie tylko my postawiliśmy na takie rozwiązanie i para młoda zostaje obdarowana 36 kieliszkami do wina czerwonego, 36 do białego i taką samą ilością szampanówek – nawet dla zapalonego entuzjasty tego trunku to zdecydowanie za wiele. Jeśli zatem nie dokonujemy tego zakupu w oparciu o wcześniej sporządzoną przez nowożeńców listę prezentową, spróbujmy podejść do tematu w nieco bardziej nowatorski sposób.

Przedział cenowy: 109 zł – 169 zł

qzyli03

Zestaw akcesoriów winiarskichKieliszki do koniaku (2szt)Kieliszki do shotów Galzone (6/Set)Zestaw do winaZestaw do wina czerwonego TRIO

Zestawy akcesoriów do wina to dobra alternatywa dla klasycznego zestawu kieliszków do różnego rodzaju win. Dobrym rozwiązaniem mogą również być zestawy dla dwojga – kieliszki wraz z karafką albo kieliszki lub szklanki do innych trunków. To warte rozważenia rozwiązanie zwłaszcza w kontekście coraz popularniejszej wśród nowożeńców prośby o zamianę standardowego bukietu kwiatów na butelkę wina – jej dopełnieniem albo zamiennikiem mogą być właśnie stosowne akcesoria.

Kawa lub herbata na początek każdego dobrego dnia

qzyli042

Znacie kogoś, kto nie rozpoczyna dnia od filiżanki gorącej kawy lub herbaty, przynajmniej jeśli o leniwych śniadaniach w trakcie weekendu mowa? Jeśli nawet, to są to bardzo nieliczne wyjątki, dlatego prezenty dotyczące parzenia lub serwowania tych napojów nadal pozostają prezentami z gatunku bezpiecznych i uniwersalnych.

Przedział cenowy: 69 zł – 269 zł

qzyli051

Kubek do espresso His and Her (2/Set)Kawiarka z 2 filiżankamiMłynek do kawy GalzoneZaparzacz do herbaty 1,4l SOLOKarafka do mrożonej herbaty

Zamiast wieloelementowego serwisu do kawy i herbaty lub kompletu zastawy stołowej, proponujemy eleganckie zaparzacze do herbaty i kawiarki. Ciekawym rozwiązaniem może się również okazać młynek do kawy – żadna przecież nie smakuje lepiej niż ta świeżo zmielona.

Udanych chwil w gronie przyjaciół

qzyli061

Naczynia do serwowania potraw mniej i bardziej wyszukanych przydadzą się w każdym domu, niezależnie od tego, czy młoda para to domatorzy najchętniej spędzający czas we własnym towarzystwie, czy osoby, których dom zawsze tętni życiem i pełen jest rodziny, przyjaciół i znajomych.

Przedział cenowy: 99 zł – 200 zł

qzyli071

Zestaw misek z podstawką LotusZestaw misek z pojemnikiem RoseMiski do przekąsek GalzoneMiska do przekąsek GalzoneMisa do Sałatek Leaf IIMisa do Sałaty z Łyżkami Shadow biała (3/Set)

Misy do sałatek, naczynia do serwowania przekąsek czy zestawy do dipów to prezenty, które raczej nigdy nie spotkają się z rozczarowaniem ze strony nowożeńców, dlatego warto z tej opcji skorzystać, jeżeli chcemy im podarować coś praktycznego.

Stoliczku, nakryj się… najlepiej sam

qzyli081

Sztućce to kolejna nieśmiertelna chyba propozycja na prezentowej liście z okazji ślubów i wesel. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby długo towarzyszyły nowożeńcom na nowej drodze życia, powinny one być wykonane z wysokiej jakości materiałów, a to oczywiście znajduje przełożenie na ich cenę.

Przedział cenowy: 379 zł – 1299 zł

qzyli091

Sztućce Normann zestaw na prezent (16szt)Blok z nożami LOCKBLOCKZestaw 6 noży z stojakiem 100 COLLECTIONZestaw sztućców 68 el. PalermoBlok z kompletem 4 noży

Nieco mniej popularnym, ale z pewnością nie mniej praktycznym prezentem może być zestaw noży kuchennych – najbardziej estetyczna będzie wersja w bloku. W ich przypadku również przywiązujmy dużą uwagę do jakości – ona ma tutaj zdecydowanie pierwszoplanowe znaczenie.

Posiłków gotowanych z miłością

qzyli101

Kolejnym praktycznym prezentem na naszej liście są garnki i inne naczynia do gotowania – przecież w żadnym domu zabraknąć ich nie powinno, nawet jeśli młoda para nie zalicza się do grona osób uwielbiających eksperymenty kulinarne.

Przedział cenowy 60 zł – 3149 zł

qzyli111

Garnek z wkładem do gotowania na parze4-częściowy zestaw do gotowania M-CuisineKoszyk do gotowania na parze LOTUS szarySzybkowar 6,5 l PerfectZestaw 4 garnków Quality OneZestaw szybkowarów 4,5l i 3lZestaw 4 garnków

Dobrą opcją dla osób zapracowanych, a równocześnie starających się odżywiać zdrowo, mogą być naczynia do gotowania na parze, tak samo,  jak i szybkowary – także w tym przypadku rozpiętość cenowa jest znaczna, zatem związane z tą tematyką akcesoria mogą stanowić zarówno symboliczny drobiazg, jak i pełnoprawny prezent ślubny.

Zawsze miłych snów

qzyli121

I ostatni już klasyk prezentowy – pościel. Zawsze przydatna, a w dodatku wyjątkowo bezpieczna – nawet jeśli nie do końca uda nam się trafić w estetyczne upodobania młodej pary, zawsze mogą ją wykorzystać jako pościel dla gości.

Przedział cenowy: 119 zł – 339 zł

qzyli131

Pościel ZeitgeistPościel Cube niebieskaPościel Plus beżowaPościel Sprinkle szaraPościel MakoNarzuta Tagesdecke