Oryginalna komoda - pomysł na ciekawe wnętrze

Jeśli do tej pory mieliście wątpliwości co do tego, czy wnętrze może być równocześnie niesztampowe i praktyczne, to dzisiejszy post powinien je przynajmniej częściowo rozwiać. Tym razem na tapecie oryginalna komoda, która okazuje się być dobrym przepisem na wystrój w równym stopniu ciekawy, co i funkcjonalny. Tych, którzy z natury stronią jednak od ekstrawagancji, od razu uspokajamy – wśród dzisiejszych propozycji znajdziecie sporo komód, którym trudno zarzucić ekscentryczną estetykę.

Niektóre z nich są całkiem stonowane, bo czasem wystarczy naprawdę niewiele, żeby pozornie zwykła komoda nabrała nieco bardziej niecodziennego (choć wcale nie krzykliwego) charakteru. Przykład? Proszę bardzo – jeśli popularne drewno lub biel zdążyły Wam się już nieco znudzić, spróbujcie zastąpić je lub chociaż zestawić z innymi kolorami. Jednokolorowej komodzie z pewnością trudno zarzucić nadmierną ekstrawagancję, równocześnie jednak bez wątpienia staje się ona nieco bardziej oryginalna niż w tak popularnym wariancie drewnianym lub białym.

Komody Yay: biała i różowa

Komoda Componibili fioletowa; Komoda Jazz miętowa; Komoda Mila niebieska; Komoda Componibili czerwona

Komoda Kółko Krzyżyk

Pomysł na ciekawe wnętrze to również komoda z frontami pokrytymi farbą tablicową. Skoro pokryte nią ściany cieszą się popularnością już od pewnego czasu, to może najwyższa pora, aby wykorzystać to sprawdzone rozwiązanie także i tutaj?

Patchworkowe inspiracje

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy kolorach, spróbujmy dodać im jednak nieco pikanterii – co powiecie na kolorowe komody w wersji patchworkowej? Fronty w kilku kolorach to nie tylko prosty sposób na dodanie komodzie oryginalności, ale i propozycja, która może być odpowiednia zarówno dla osób o nieco bardziej stonowanych i wyważonych upodobaniach, jak i tych, którzy poszukują czegoś bardziej ekstrawaganckiego. Wszystko zależy tutaj bowiem od tego, czy nasza oryginalna komoda zostanie ubrana w spokojną kolorystykę, czy może jednak w kontrastujące ze sobą, dynamiczne barwy.

Komoda Avon

Komoda Color; Komoda Collin; Komoda Abbey; Komoda Avon; Komoda Thais; Komoda Chaser

Komoda Kółko Krzyżyk

Takie patchworkowe komody to również dobre rozwiązanie, jeśli mowa o wystroju pokoju dziecięcego. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na delikatne, pastelowe fronty. Będzie to również całkiem ekonomiczna i perspektywiczna alternatywa dla typowych mebli dla dzieci. Bo z pastelowej komody dziecko nie „wyrośnie” przecież tak szybko, jak z tej dekorowanej podobizną lalki Barbie lub kolorowych autek.

A może naturalny patchwork? Jeżeli jesteście zdeklarowanymi fanami drewna, to coś nam podpowiada, że taki przepis na ciekawe wnętrze może Wam się spodobać. Nadal jest tutaj bardzo przytulnie, ale na pewno nie tak (jak zazwyczaj w przypadku drewnianych komód) przewidywalnie.

Komoda Tortuga

Komoda Panoptikum; Komoda Memory Carve; Komoda Villa

Komoda Duld Range

Również w tym przypadku macie spore pole do manewru. Każdy front wykonany z innego rodzaju drewna, fronty w formie mozaiki w kilku kolorach, asymetryczne kompozycje z drewna różniącego się kolorystyką lub usłojeniem i wiele innych możliwości, które nadadzą Waszym komodom niepowtarzalnego charakteru.

Zaskocz oryginalnym materiałem

A gdyby tak sięgnąć po nieco mniej oczywiste materiały? Co powiecie na komodę z lustrzanymi frontami?

Komoda Rivet

Komoda Luxury; Komoda Meander; Komoda Mirror; Komoda Maze Square; Komoda Luxury; Komoda Illusion

Komoda Heaven+Earth

Faktycznie, w porównaniu do poprzednich, to nieco bardziej odważna propozycja, ale przecież już na wstępie lojalnie uprzedzaliśmy, że będzie zarówno dla tych mniej, jak i bardziej spragnionych oryginalności. Najwyższa zatem pora nieco podkręcić tempo… Komu oryginalna komoda z betonu?

Komody Seattle: wysoka i niższa

Komody X Factory: 1; 2; 3

Od razu uprzedzamy, że w większości dostępnych na rynku modeli, zastosowany został nie prawdziwy beton, a stylizowany na niego laminat, który jednak jest do niego łudząco podobny. Nam najbardziej przypadły do gustu te komody, w których betonowe korpusy zestawione zostały z drewnianymi frontami, tworząc bardzo miły dla oka kontrast chłodu i przytulności.

Urok designerskiej asymetrii

I małymi krokami dochodzimy do ostatniej części naszego dzisiejszego posta. Jak już zapewne zdążyliście się domyślić, tutaj będzie zdecydowanie najbardziej ekstrawagancko – na początek komody o asymetrycznych kształtach. Choć trzeba przyznać, że jeśli zdecydujecie się na taką formę komody w wersji drewnianej, całość zapewne nabierze łagodniejszego charakteru.

Komoda Authentico Zick Zack

Komoda Suitcase; Komoda Loft; Komoda Puro; Komoda Body Art; Komoda Fun Factory; Komoda Finca

Zakończymy z przytupem – te designerskie komody z pewnością nie są dla każdego, ale jeśli tylko nie boicie się przykuwających uwagę elementów wystroju, to macie spore szanse znaleźć tutaj coś dla siebie.

Komoda Janus; Biurko Janus

Komoda Art House; Komoda Daytona; Komoda Face; Komoda Huttengaudi; Komoda Ornamento; Komoda Safe; Komoda Lilla; Komoda Maritim

Komoda Adam et Eve; Lampa wisząca Smoky Lounge; Wazon La Gema