Meble w stylu skandynawskim

Jeżeli wydaje Wam się, że meble w stylu skandynawskim to temat znany Wam już niemalże od podszewki i niczym nie jest już w stanie Was zaskoczyć, to zapraszamy do lektury dzisiejszego posta. Znaleźliśmy dla Was 5 kolekcji, które mogą Wam sprawić kilka niespodzianek. Ponownie zabieramy Was zatem w krótką podróż po Skandynawii. Tym razem naszym przewodnikiem będzie szwedzka marka Tenzo, na przykładzie której postaramy się Wam udowodnić, że meble w stylu skandynawskim mogą być niezwykle różnorodne. Choć na koniec zostawiliśmy mały wyjątek…

Meble w stylu skandynawskim z kolekcji Cross

Stół Cross; Komoda Cross; Komoda Cross I; Komoda Cross II

Te skandynawskie meble do salonu i jadalni to dedykacja dla wszystkich tych, którzy cenią zarówno współczesne, jak i ponadczasowe wzornictwo. Czeka tu już na Was jedna z najbardziej dla tego stylu charakterystycznych kombinacji. Co mianowicie? Drewno i szarości. Dużo szarości… 

Komoda Cross IIStół Cross; Krzesła Mia: szare i antracytowe

Komoda Cross IStół Cross

Szarym blatom i frontom towarzyszą nóżki wykonane z dębowego drewna, charakteryzujące się jednocześnie prostą, jak i pomysłową konstrukcją. Jeżeli zatem nieco zdążył Wam się już znudzić tak popularny biało-drewniany duet, to na skandynawskie meble do salonu i jadalni z kolekcji Cross z pewnością spojrzycie przychylnym okiem. Nadal bowiem liczyć tutaj możecie na skandynawską prostotę i funkcjonalność.

Komoda Cross II

Komoda Cross

Dodatkowo seria ta zaoferuje Wam również całkiem szeroki wybór. To zarówno komody o zróżnicowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych, stoły, jak i szafka RTV oraz ława. Słowem: (prawie) wszystko to, czego w żadnym szanującym się salonie zabraknąć nie powinno.

Meble w stylu skandynawskim z kolekcji Grain

Szafa Grain; Komoda Grain I; Stół Grain; Ławka Grain czerwona; Krzesło Terrence

Pytanie za 100 punktów: to bardziej meble w stylu skandynawskim czy meble rustykalne? Według nas kolekcja Grain czerpie to co najlepsze z obydwu tych stylistyk, sprawiając nam tym samym trudność z jej zdefiniowaniem. Co do jednego natomiast jesteśmy pewni – w jej towarzystwie z pewnością będzie się żyło spokojniej. I piękniej.

Komoda GrainKomoda Grain IKrzesło Terrence

Szafa Grain

Dlaczego są to niewątpliwie meble w stylu skandynawskim? Prostota wzornictwa i funkcjonalność składających się na kolekcję Grain elementów nie pozostawia w tym temacie żadnych wątpliwości. A skąd meble rustykalne i skojarzenie z nimi? Spójrzcie tylko na te urokliwe ławki, które już na pierwszy rzut oka przypominają o sielskich chwilach spędzanych w dzieciństwie u babci – teraz już chyba wszystko jasne? 

Ławka Grain

Ławka Grain

I nie dajcie się przypadkiem zwieść pierwszemu wrażeniu – to nie biel stanowi w tej kolekcji kolor przewodni, a bardzo jasny szary. Właściwie można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że to biel złamana szarością. Ławki dodatkowo dostępne są tutaj w wariancie czarnym lub czerwonym, co pozwoli Wam na całkiem spore możliwości aranżacyjne i ożywienie wnętrza już na etapie umeblowania.

Meble w stylu skandynawskim z kolekcji Bess Black

Komoda Bess; Stół Bess; Krzesło Gina Bess

Pora na chyba najmocniejszy (a przynajmniej najbardziej mroczny) akcent w dzisiejszym zestawieniu… Czarna kolekcja Bess z wdziękiem udowadnia, że stylowi skandynawskiemu również z czernią jak najbardziej jest po drodze. Że niby wnętrza skandynawskie to ciepło i przytulność, a tutaj czarno i ciemno? Nieprawda. Nie brak tu bowiem również sporej ilości drewnianych elementów, które pięknie równoważą nieco mroczny wyraz czerni. 

Stół BessKrzesło Gina Bess; Regał Strada

Zarówno drewniane nóżki, jak i uchwyty sprawiają, że wchodzące w skład kolekcji Bess czarne komody, stoły do jadalni i krzesła niczego ze swej przytulności nie tracą. Po prostu mają nieco bardziej czupurny charakter niż inne meble w stylu skandynawskim, do których zdążyliście przywyknąć.

Komoda Bess; Stół Bess; Krzesło Donna Porgy; Regał Strada

Komoda Bess czarna; Komoda Bess biała; Ława Bess; Półka Flower

Jeżeli jednak całościowe umeblowanie wnętrza czarnymi meblami napawa Was nadal obawą, to mamy dobrą informację. Kolekcja Bess dostępna jest również w wariancie drewnianym oraz biało-drewnianym, których elementy możecie wykorzystać w celu zneutralizowania czerni.

Meble w stylu skandynawskim z kolekcji Dot

Komoda Dot I; Komoda Dot III; Witryna Dot; Stół Dot; Krzesło Grace Fido

Miętowa kolekcja Dot to wszystkim doskonale znana prostota i funkcjonalność w skandynawskim stylu, tym razem jednak w dosyć nietypowej, pastelowej kolorystyce. Żeby jednak nie było zbyt monotematycznie, możecie tutaj również liczyć na urocze wstawki z dębowego drewna w naturalnym kolorze, z którego wykonane zostały nóżki oraz blaty. 

Komoda Dot; Szafka RTV Dot; Krzesło Sofia Bess

Komoda Dot III; Stół DotKrzesło Grace Fido; Regał Strada

Na tę bezpretensjonalną kolekcję składają się przede wszystkim licznie reprezentowane komody, jak i stół, witryna oraz szafki RTV, czyli meble, które każdy szanujący się salon czy pokój dzienny posiadać powinien. Jeżeli zatem marzy Wam się salon przytulny i na skandynawską modłę, nieco odbiegający jednak od utartych i powszechnie spotykanych schematów, to pastelowe meble z miętowej kolekcji Dot mają spore szanse okazać się strzałem w dziesiątkę.

Witryna Dot

Komoda Dot I

Zwróciliście uwagę, co znajduje się w miejscu klasycznych uchwytów? Już wiecie skąd wzięła się nazwa tej kolekcji, prawda? Również tutaj możecie liczyć na inne warianty kolorystyczne – seria ta dostępna jest także w wersji biało- i szaro-drewnianej.

Meble w stylu skandynawskim z kolekcji Kółko Krzyżyk

Komoda Kółko Krzyżyk

Uprzedzaliśmy Was już na wstępie, że na koniec dzisiejszego posta zostawiliśmy pewnego rodzynka, dlatego szwedzkiej marce Tenzo na dzisiaj już podziękujemy. Co powiecie na skandynawskie meble i polski design w jednym? Ta kolekcja doskonale wie, jak to się robi… Za jej projektem stoi obiecująca polska marka Durbas Style, która do perfekcji wręcz dopieściła przepis na polskie meble w skandynawskim stylu. I choć kolekcja Kółko Krzyżyk nie jest jedyną ich piękną serią, to w temacie scandi nie ma sobie równych.

Komoda Kółko Krzyżyk

Kontenerki Kółko Krzyżyk: biało-szary i szaro-czarny; Półki Kółko Krzyżyk: biała; szara; czarna; miętowa; granatowa; żółta

Biurko Kółko Krzyżyk

Komoda Kółko Krzyżyk

Rozczarowani, że tak charakterystycznego dla tej stylistyki zestawienia drewna z bielą doświadczyć dzisiaj można było w nikłym stopniu? Ostrzegaliśmy przecież, że przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Mamy nadzieję, że prezentowane dzisiaj przez nas meble w stylu skandynawskim (ale w nieco bardziej nowatorskiej odsłonie), przypadły Wam do gustu.