Meble do salonu

Salon, pokój dzienny, łączony z jadalnią, a czasem nawet z aneksem kuchennym – jakiej by jednak nazwy nie nosił i dodatkowych funkcji nie pełnił, to bez wątpienia pomieszczenie, w którym nie tylko kwitnie nasze życie rodzinne, ale i miejsce stworzone z myślą o odpoczynku. Musi zatem być przede wszystkim przytulnie. Nie zaszkodzi również, jeśli znajdzie się tutaj miejsce dla funkcjonalnych rozwiązań. A jeśli dodatkowo wszystko to zostanie ubrane w lekkostrawną estetykę, która nieprędko nas znudzi, to już w ogóle szczyt marzeń. I takie właśnie są meble do salonu z 5 kolekcji, które chcemy Wam dzisiaj zaprezentować.

Meble do salonu z kolekcji Disset

Szafka RTV Disset; Komoda Disset; Taboret Sleek; Puf Shore; Lampa podłogowa Cassia

To kolekcja dedykowana w szczególności tym, którzy choć meble drewniane niezmiennie kochają, to jednak zdążyli się już nieco znudzić ich klasyczną postacią, a tym samym nie mają nic przeciwko temu, aby zostały one wzbogacone o nowoczesne rozwiązania. A tak się składa, że kolekcją Disset hiszpańska marka LaForma zaoferuje im całkiem sporo…

Witryna Disset; Stół Disset; Krzesło Ashanti; Lampa Odine

Regał Disset; Komoda Disset; Fotel Kopa

Piękne drewno akacji spotyka się tutaj z metalowymi elementami w kolorze czarnym, tworząc zestawienie jednocześnie przytulne, jak i nieco surowe. Tak naprawdę tylko od nas samych i dobieranych przez nas dodatków zależeć będzie, którą stronę ich natury zdecydujemy się podkreślić. 

Ława Disset; Biurko Disset; Krzesło Atalaia; Sofa Opal

Regał Disset

Te drewniane meble to propozycja dedykowana zarówno miłośnikom stylu industrialnego, jak i wszystkim tym, którzy stawiając na współczesne wzornictwo, unikają jednak jego jednoznacznych definicji.

Meble do salonu z kolekcji Fresh

Komoda Fresh niska; Komoda Fresh wysoka; Stół Fresh; Krzesło Bonni Bess

To niewątpliwie meble do salonu w stylu skandynawskim. Dobrze już chyba wszystkim znane połączenie białych blatów i frontów z drewnianymi nóżkami i uchwytami zdecydowanie tutaj dominuje, nie pozostawiając w tej kwestii żadnych wątpliwości. 

Stół Fresh; Krzesło Grace Porgy

Stół Fresh; Komoda Fresh; Krzesło Grace Porgy

Jak na styl skandynawski przystało, nie tylko kolorystyka jest stonowana – w kwestii formy również nie macie co tutaj liczyć na ekstrawagancję czy szaleństwa. Ta prostota nie tylko ma ponadczasowy charakter, ale i podkreśla wymiar praktyczny. Bo przecież skandynawskie meble są nie tylko od tego, aby dobrze wyglądać, ale i być funkcjonalnymi, ułatwiając codzienne życie. A szwedzka marka Tenzo, odpowiedzialna za stworzenie tej kolekcji, wie o tym jak mało kto.

Szafka RTV Fresh

Komoda Fresh; Regał Art

W kolekcji Fresh znajdziecie nie tylko pojemne komody, które pozwolą na ukrycie tego, co na publicznym widoku znaleźć się nie powinno, ale i stoły. Te ostatnie dodatkowo występują zarówno w wersji z rozkładanym blatem, jak i w innych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy miłośnik stylu scandi znajdzie model idealnie dopasowany do przestrzeni, którą dysponuje.

Meble do salonu z kolekcji Marte

Stół Marte; Komoda Marte

I ponownie powieje Skandynawią, tym razem jednak za sprawą duńskiej marki Actona, która stoi za projektem kolekcji Marte. Standardowo już w przypadku tej stylistyki możecie liczyć na oszczędne kształty, które w połączeniu z drewnem tworzą nieco minimalistyczną, ale równocześnie niezwykle przytulną mieszankę.

 

Stół Marte

Komoda Marte

Dominuje drewno i fornir dębowy w wersji bielonej, choć znajdziecie tutaj również elementy w kolorze naturalnym, jak i takie, w których drewno zestawione zostało z nie mniej ponadczasową bielą.

Stolik kawowy Marte; Ława Marte

Biurko Marte; Krzesło Scramble

To przede wszystkim komody, szafki RTV, stoliki kawowe i stoły (również te rozkładane), a nawet biurka, które bardziej niż w salonie sprawdzą się raczej w pokoju dziecka lub domowym kąciku pracy.

Meble do salonu z kolekcji Hendrix

Komoda Hendrix; Ława Hendrix; Stolik kawowy Hendrix

Czekają tutaj na Was zarówno pojemne komody w kilku wariantach konstrukcyjnych i rozmiarowych, szafki RTV, jak i proste, lecz eleganckie ławy i stoliki kawowe czy stoły do jadalni w dwóch rozmiarach.

Komoda Hendrix; Lampa podłogowa Parker

Komoda Hendrix; Lampa podłogowa Levi

Jasne drewno jesionu, pojawiające się głównie na blatach i frontach, spotyka się tutaj z czernią filigranowych nóżek o lekkim zabarwieniu retro. Ta uniwersalna kolorystyka sprawia, że meble z tej kolekcji poradzą sobie zarówno w aranżacjach, gdzie dominują stonowane barwy ziemi, jak i w tych, które nie stronią od mocnych i wyrazistych akcentów kolorystycznych.

Szafka RTV Hendrix; Stolik kawowy Burano; Krzesło Laurent; Lampa podłogowaWAQ

Stół Hendrix; Regał Hendrix; Krzesło Lola; Lampa wisząca Cooper

Regał Hendrix

Kolekcja Hendrix to dedykacja dla wszystkich tych, którzy nie mają jasno sprecyzowanych upodobań w kwestii stylu wystroju wnętrz. W zależności od aranżacji może być zarówno klasycznie, jak i nieco bardziej nowocześnie. To bez wątpienia uniwersalna propozycja projektu hiszpańskiej marki LaForma, która nie po raz pierwszy zachwyca fuzją stylów, zawsze jednak podaną w lekkostrawnym opakowaniu.

Meble do salonu z kolekcji Brooklyn

Stół Brooklyn; Kredens Brooklyn; Fotel Vegas Forever; Sofa Fashionista; Lampa wisząca Fallen Trumpets

Na koniec zostawiliśmy chyba najbardziej ponadczasową z wszystkich naszych dzisiejszych propozycji – drewniane meble z kolekcji Brooklyn, za której projektem stoi niemiecka marka KARE. Nie, nie przesłyszeliście się – to ci znani z dosyć odważnych i ekscentrycznych, czasem wręcz nieco szokujących projektów. Jak się okazuje, w ofercie tej marki jest wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić i to ekstrawaganckie i to ponadczasowe, charakteryzujące się prostotą wzornictwo.

Stół Brooklyn; Krzesło Brooklyn; Kredens Brooklyn; Wazon Cleopatra Blue

Komoda Brooklyn; Wazon Jungle

Żeby jednak nie było zbyt prosto i przewidywalnie, czeka tu na Was mała niespodzianka. Te meble z palisandru dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych (wersja naturalna i barwiona na wzór drewna orzechowca).

Szafka RTV Brooklyn; Komoda Brooklyn; Fotel obrotowy Lounge Surprise

Szafka RTV Brooklyn; Krzesło Beverly Hills; Lampa podłogowa Vintage Movie; Dywan Circle Spring

Kredens Brooklyn

Poza dwojakim wyborem kolorystycznym, kolekcja Brooklyn zaoferuje Wam także meble nie tylko do salonu czy jadalni, ale i pomieszczeń o innym przeznaczeniu – znajdziecie tu także biurka, szafy, a nawet szafki nocne i łóżka. 

Biurko Brooklyn; Krzesło Lara; Lampa stołowa Ufo; Obraz Mr Antelope

Biurko Brooklyn; Fotel Aunt Betty; Dywan Fantasia; Dekoracja ścienna Sea Life