Skandynawskie dywany

Od jakiegoś już czasu dywany stopniowo wracają do wnętrzarskich łask i coraz śmielej poczynają sobie na salonach. Wpisując się w te tendencje, postanowiliśmy przybliżyć Wam skandynawskie dywany zaprojektowane przez jedną z marek, z którymi mamy przyjemność współpracować – Linie Design. To marka dobrze w branży znana, nie bez powodu zresztą – jej projekty czerpią inspiracje zarówno z designerskiej klasyki, jak i z aktualnych trendów, a wszystkiemu dodatkowo towarzyszy wiedza i technologiczne „know-how”, płynące z wieloletniego doświadczenia.

Nordyckie korzenie

dyw02

Dywan Farao

Linie Design to duńska marka, której początek działalności datowany jest na 1980 r. Od początku funkcjonowania na rynku, specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu i dystrybucji ręcznie tkanych dywanów. Pełnymi garściami czerpie z dorobku nordyckiego wzornictwa i estetyki, zawsze jednak dorzucając coś od siebie, dzięki czemu skandynawskie dywany autorstwa Linie Design, pomimo tego, że w większości charakteryzują się właściwą dla tego stylu prostotą, zawierają również dużą dawkę charakterystycznej dla tej marki ekskluzywności.

dyw03

Dywan Meta

dyw04

Dywan Siberia

Dzisiaj pokażemy Wam, dlaczego te skandynawskie dywany okazały się produktami bestsellerowymi w ponad 60 państwach. Będzie to co prawda zaledwie niewielki przedsmak tego, co skrywa się w szerokiej ofercie Linie Design, ale z pewnością pozwoli Wam przekonać się, że są to pełne eleganckiej kolorystyki i wysokojakościowych materiałów dywany, które nie tylko stanowić będą atrakcyjny akcent aranżacyjny, ale i ze względu na swą ponadczasową estetykę i wytrzymałość, pozostaną z Wami na długo.

dyw05

Dywan Crush

dyw06

Dywan Trisquare

Połączenie tradycji, wiedzy i wyobraźni skandynawskich projektantów z artyzmem nie tylko duńskich, ale i hinduskich wytwórców, skutkuje wysokiej klasy, unikalnym asortymentem, którego różnorodność odnajdzie się w różnych wnętrzarskich stylistykach. Marka nieustannie stara się odkrywać nowe materiały, metody wyrobu, wzornictwo i designerskie koncepty, konsekwentnie podążając za zmieniającymi się trendami. Pora zatem przedstawić kilka topowych kolekcji Linie Design.

Tradycyjny hand-made w kolekcji „Artwork”

dyw07

Dywan Loke Charcoal; Dywan Loke Grey

Ta ekskluzywna kolekcja ręcznie tkanych dywanów stworzona została przy udziale duńskich rzemieślników – w efekcie połączenia ich wiedzy, doświadczenia i wynikającej z nich techniki, powstały dywany czerpiące z tradycji i wzorniczego dziedzictwa skandynawskiego. Nie brakuje w nich zarówno charakterystycznych dla nordyckiego stylu szarości, bieli i pasteli, jak i właściwych tej stylistyce różnych wariacji na temat pasiastych deseni. Zasadą nadrzędną pozostaje jednak prostota, niewyszukana elegancja i wysoka jakość wynikająca z zastosowania jedynie najwyższego sortu materiałów – dla Linie Design to zdecydowany priorytet.

dyw08

Dywan Caravan

dyw09

Dywan Genova Lavender

Kolekcja „Artwork” sygnowana podpisem marki Linie Design to mocno zakorzenione w skandynawskiej tradycji wzornictwo, które nie boi się jednak sięgać po zapożyczenia z aktualnych trendów.

dyw010

Dywan Wonders

dyw011

Dywan Elevate

dyw013

Dywan Refined

Zestawieniu klasyki z nowoczesnością zawsze przyświeca jednak pewna reguła – musi być minimalistycznie, bez zbędnych ozdób i przerysowania, aby zachowany został ponadczasowy design i uniwersalna, niepodatna na upływający czas estetyka.

Nowoczesna różnorodność kolekcji „Essentials”

dyw014

Dywan Combination

Ideą przewodnią przyświecającą twórcom tej kolekcji było założenie „dla każdego coś miłego” – i faktycznie trudno, aby czyjeś upodobania estetyczne nie znalazły w niej zaspokojenia. Różne kształty, bogata paleta kolorystyczna, rozmaite faktury i sploty dają szeroki wybór i szanse na sprostanie najbardziej nawet wybrednym gustom i oczekiwaniom.

dyw015

Dywan Metallum

dyw016

Dywan Surface

dyw017

Dywan Boa

Kolekcja ta daje olbrzymie możliwości w kwestii nadania naszym wnętrzom osobistego charakteru, nieważne czy jesteśmy miłośnikami aranżacji klasycznych, czy też nowoczesnych – skandynawska estetyka, jakość i funkcjonalność z jednej strony przybierają tutaj wiele oblicz, z drugiej zaś zachwycają swym uniwersalnym charakterem.

dyw018

Dywan Colmena

dyw019

Dywan Tetris

Nie kłamaliśmy z tą różnorodnością – znajdziecie tutaj zarówno różne wzory, jak i materiały, mając olbrzymi wybór pomiędzy wieloma rozmiarami, kolorystykami czy rodzajami splotu. Szeroka oferta w ramach tej kolekcji, pozwoli na dobranie dywanu idealnego do każdego mniej lub bardziej nowoczesnego wnętrza.

Skórzany urok kolekcji „Leather”

dyw020

Dywan Pyramid

To idealny przykład harmonijnej współpracy nowoczesnego wzornictwa skandynawskiego z rękodzielniczą tradycją – ekskluzywne, ręcznie wykonywane dywany skórzane w formie stylowych patchworków. Nie będzie tutaj żadnym przekłamaniem stwierdzenie, że każdy dywan z tej kolekcji jest nie tylko unikalny z uwagi na oryginalną technikę patchworkową oraz zastosowany materiał, ale przede wszystkim z powodu ręcznego wykonania, którego efekt dużo trudniej niż w przypadku masowej, zautomatyzowanej produkcji podrobić. A w dodatku te piękne, stonowane i genialnie skomponowane kolory…

dyw021

Dywan Fade

dyw022

Dywan Jasmine

Kolekcja „Leather” to również ukłon w stronę nordyckiej natury, w której nie brak skał czy marmuru – to właśnie one stanowiły główną inspirację w kwestiach kolorystycznych. Te w 100% skórzane dywany utrzymane są przede wszystkim w neutralnych barwach bieli, czerni i szarości, dzięki czemu z gracją i łatwością odnajdą się w wielu współczesnych wnętrzach, w których nacisk został położony na wyważoną elegancję.

dyw023

Dywan Dynasty

dyw024

Dywan Channel

Zwróćcie uwagę na geometryczne wzory – z jednej strony w połączeniu ze stonowanymi kolorami wniosą do aranżacji dyskretny urok, z drugiej zaś symetryczne wzory stanowić będą przykuwający uwagę akcent, który trudno przeoczyć.

dyw025

Dywan Opal

dyw026

Dywan Giza

dyw027

Dywan Opal

Piękne prawda? A to zaledwie jedna z naszych „dywanowych” marek… Wkrótce następne!