Kontynuując wątek „dywanowy”, pora na prezentację kolejnej marki specjalizującej się w tej tematyce – tym razem będzie to charyzmatyczny Louis De Poortere.

Pasjonaci home designu zapewne całkiem nieźle kojarzą renomę tej marki, równocześnie doskonale wiedząc, że nie wzięła się ona znikąd. To nie tylko wieloletnie doświadczenie, skutkujące doskonałą znajomością technik produkcji, ale przede wszystkim systematycznie dostosowywane do ewoluujących upodobań klienteli i trendów wnętrzarskich wzornictwo. Krótko mówiąc – Louis De Poortere nie bez powodu cieszy się światową renomą, od lat pozostając jednym z niekwestionowanych liderów branży, o czym świadczyć może chociażby fakt, iż ekskluzywne dywany autorstwa tej marki spotkać można w tak znaczących i rozpoznawalnych obiektach, jak siedziby ONZ, NATO czy Parlamentu Europejskiego, Biały Dom, Watykan, Luwr… długo można by wymieniać.

Flamandzki mistrz eklektyzmu

mark01

Dywan Slate Quarry

Louis De Poortere to marka wyrosła na flamandzkiej tradycji, już od średniowiecza dobrze znanej i renomowanej w kwestii wyrobów włókienniczych i tkackich. Ta belgijska firma, która nazwę swą wzięła od imienia i nazwiska założyciela, niezmiennie od wielu dziesięcioleci, umiejętnie przeplata w swych dywanach wątki tradycyjne z obecnie mocno już wyczuwalnymi inspiracjami nowoczesnym designem. Nadal pozostała jednak wierna tradycyjnym technikom wyrobu. Choć nie da się ukryć, że nie tylko w kwestiach stylistyki, ale i w kwestiach technologicznych nie boi się czerpać z najnowszych innowacji i unowocześnień produkcji. Priorytetem wciąż pozostaje jednak wysoka jakość, będąca gwarantem trwałości i komfortu użytkowania.

mark02

Dywan Obsidian Sky

Czego możecie się spodziewać po Louis De Poortere? Pewne rzeczy pozostają bez zmian, czyli nadal sporo jest dywanów orientalnych z wzorami indo-perskimi, pojawia się jednak coraz więcej nowoczesnych wzorów – sporo geometrii i symetrii oraz żywiołowej kolorystyki. Najwięcej chyba jednak uwagi, projektanci marki poświęcają na eklektyczne kompozycje, łączące w sobie stare z nowym i trzeba przyznać, że czynią to z wyśmienitym skutkiem. Zapraszamy do zapoznania się z (naszym zdaniem) najbardziej reprezentatywnymi dla filozofii i wzornictwa Louis De Poortere kolekcjami.

Patchworkowe zabawy podłogowe

mark04

Dywan Black and White

Patchworkowe dywany od Louis De Poortere to kwintesencja eklektycznego stylu – już na pierwszy rzut oka widoczne są wpływy estetyki Dalekiego Wschodu oraz charakterystyczne dla europejskiej kultury wzory znane już przynajmniej od XVIII w. Ta piękna kombinacja to jednak nie tylko kulturowo-estetyczny miks, ale również harmonijna współpraca tradycji z nowoczesnością – kolorystyka czerpie bowiem mocno z teraźniejszych trendów, tak samo sprawa wygląda z patchworkową formą.

mark051

Dywan Azur

mark07

Dywan Yellow

W tym (dla niektórych) szaleństwie jest jednak metoda i wyraźny zamysł projektantów – dzięki tak bogatej fuzji stylów, otrzymujemy dywan, który tak naprawdę nie posiada jednoznacznej pod względem stylu definicji, dlatego z powodzeniem odnajdzie się w wielu zróżnicowanych aranżacjach.

mark08

Dywan Spring Leaves

mark09

Dywan Sea Blue

Dla wszystkich amatorów patchworkowych piękności mamy dobrą informację – Louis De Poortere stworzył je w aż 24 wariantach kolorystycznych.

mark10

Dywan Foliage

mark11

Dywan Pale Pistachio

Będzie coś zarówno dla miłośników intensywnych i pełnych energii kolorów (linia Vintage), jak i subtelnych pasteli (linia Cameo) – niezależnie od koloru, wszystkie one pozostają jednak wierne eklektycznym ideałom, wpisując się swą estetyką równie dobrze w aranżacje nowoczesne, jak i klasyczne.

mark131

Dywan Gustavian Blue

mark14

Dywan Bolshoi Pink 

Szlachetność charakteru kolekcji „Silver”

Kolekcja ta wpisze się w upodobania zarówno miłośników eklektycznych kombinacji, jak i zagorzałych fanów konwencji vintage.

mark151

Dywan Pale Ruby

W niejednokrotnie stylizowane na wiekowe dywany, wplecione zostały subtelne motywy nawiązujące do nowoczesności, dzięki czemu klasyczne wzory poddane zostały delikatnemu liftingowi i zyskały świeżości. A wszystko to nabrało dodatkowej szlachetności za sprawą srebrnej nici. Dzięki wysokiej klasy krosnom żakardowym Wilton oraz zastosowaniu wełny dziewiczej i kordonka bawełnianego, dywany od Louis De Poortere – nie tylko te składające się na serię „Silver” – to zarówno wytrzymała faktura, jak i dodatkowe walory estetyczne – są nie tylko miękkie i giętkie, ale także odporne na odkształcenia.

mark16

Dywan Trinitario Brown

mark17

Dywan Douglas Green

Jak wszystkie dywany sygnowane podpisem Louis De Poortere, również ta kolekcja wykańczana jest ręcznie i posiada wzmocnione krawędzie oraz warstwę antypoślizgową. Marka znana jest także z szerokiego wyboru dostępnych rozmiarów – każdy model produkowany jest w 9 standardowych formatach, począwszy od dywanów o wymiarach 60×90 cm, na egzemplarzach 280×360 cm kończąc. Ryzyko, że wymarzony dywan nie występuje w preferowanych przez nas wymiarach jest zatem znikome.

mark18

Dywan Bistre Blanket

Louis De Poortere w nie mniejszym stopniu dba również o szeroką paletę kolorystyczną – w przypadku kolekcji „Silver” jest to obecnie 10 wariantów.

mark19

Dywan Cupcake

mark20

Dywan Frosted Sage

Orient w nowej odsłonie

Na koniec powieje nieco Orientem, a konkretnie jego unowocześnioną wersją w stylu Louis De Poortere. Zdecydowany prym w tym temacie wiedzie linia „Fading World”, której centralnym punktem jest charakterystyczny wzór medalionu, nawiązujący do antycznej klasyki.

mark22

Dywan Pink Flash

To kolejna propozycja dedykowana miłośnikom aranżacji utrzymanych w nurcie vintage oraz eklektycznym. Choć trzeba przyznać, że w roli przełamującego akcentu w nowoczesnych wnętrzach również odnajdzie się znakomicie.

mark22a

Dywan Grey Turquoise

mark23

Dywan Mineral Black

mark24

Dywan Jade Oyster

Piękne, nieco przytłumione kolory, za to w lekko kontrastowym zestawieniu, nadają dywanom z tej kolekcji dodatkowej urody i bardziej wyrazistego charakteru. Również w tym przypadku dostępnych jest 10 wariantów kolorystycznych.

mark25

Dywan Jade

mark26

Dywan Grey Ebony