Jakiś czas temu mieliśmy już przyjemność zaprezentowania Wam nowej sypialni Fashionelki, ku naszej wielkiej radości okazuje się, że był to jednak dopiero początek zmian, jakie Eliza postanowiła zafundować swoim wnętrzom. Dlatego dzisiaj kolejna odsłona – tym razem metamorfoza jadalni. I znowu mamy powód do dumy i radości – ponownie nie obeszło się bez zakupionych w sfmeble.pl produktów! Żeby nie było – bloga Fashionelki śledzimy od dawna, teraz jednak z jeszcze bardziej zapartym tchem i niewątpliwie większą frajdą.

Jak było?

xfas01

Dosyć klasycznie, elegancko, o kolonialnym zabarwieniu, dlatego także trochę ciężko i masywnie. Nie znamy Elizy zbyt dobrze, ale śledząc jej blogowe posty na bieżąco, od początku mieliśmy wrażenie, że to nie do końca wpisujący się w jej upodobania estetyczne styl.

xfas02

Królowały ciepłe beże i brązy (również powtórka z sypialni), bardzo ciemna kolorystyka stołu i krzeseł stwarzała jednak dosyć dominujące wrażenie, czego efektem była nieco przytłaczająca atmosfera. Biorąc pod uwagę optymizm i radość życia, które emanują z postów Elizy, niespecjalnie zdziwiło nas to, że zapragnęła zmiany…

Jak jest?

xfas03

Stół Bess IIIKrzesło Donna Bess szare

Ponownie, jak w przypadku sypialni, zdecydowanie powiało świeżością, w dodatku również o lekko skandynawskim posmaku. W jadalni zagościła biel, drewno i szarości, czyli nie tylko przytulne, ale i bardzo ponadczasowe zestawienie, którym trudno tak łatwo się znudzić.

xfas04

Stół Bess III

W centralnym punkcie jadalni znalazł się stół Bess szwedzkiej marki Tenzo. Biały blat z dębowymi nóżkami w naturalnym kolorze to kwintesencja stylu skandynawskiego we wnętrzach. Eliza zdecydowała się na funkcjonalny model rozkładany, dzięki czemu na co dzień, gdy aż tyle miejsc przy stole nie jest potrzebnych, może zaoszczędzić nieco dodatkowej przestrzeni.

xfas06

Krzesło Donna Bess szare

Towarzyszą mu tapicerowane szarą tkaniną obiciową krzesła Donna Bess (również projekt Tenzo). I tutaj na światło dzienne wyszło chyba trochę przekornego charakteru Fashionelki – w przeciwieństwie do stołu, nóżki nie są w kolorze naturalnego dębu, a barwione na czarno. Naszym zdaniem to nieskomplikowany, ale interesujący zabieg. Z jednej strony nieco kontrastowy, z drugiej zaś element pozwalający na powiązanie kompozycji mebli z podłogą, w której wyraźnie da się zauważyć ciemniejsze akcenty kolorystyczne.

xfas07

Nie mogło oczywiście zabraknąć dodatków. Skoro o jadalni mowa, to wskazane oczywiście są podkładki na stół. W tym przypadku Fashionelka postawiła na nawiązujące do pojawiającej się na krzesłach szarości, ale w wersji jaśniejszej.

xfas09

Kwiatów nigdy nie mamy dość i mamy wrażenie, że Eliza w pełni podziela z nami tę opinię. Wazony na blacie stołu to w jadalni podstawa, nas w szczególności urzekł jednak inny detal – ulokowany przy oknie balkonowym duży wazon z liśćmi palmowymi w środku.

xfas11

Na koniec zostawiliśmy coś, co niezmiennie powoduje u nas wnętrzarski ślinotok – metalowe lampy w stylu industrialnym. W naszej ofercie znajdziecie wiele modeli wpisujących się w tę stylistykę. Eliza akurat zdecydowała się na te autorstwa duńskiej marki Hübsch. Idealnie wkomponowują się w tę przytulną, ale równocześnie nie przesłodzoną, jadalnianą aranżację.

xfas13

Lampa Wisząca Lamp I

I jak Wam się podoba? Bo my po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem. A wróbelki ćwierkają, że to jeszcze nie koniec wnętrzarskich szaleństw w domu Fashionelki…