Jak zaaranżować rośliny w domu?

Choć klasyczne wazony czy doniczki stojące nadal chętnie w naszych wnętrzach widzimy, to jednak czasem warto byłoby wprowadzić do wystroju coś nowego. Tak po prostu. Dlatego dzisiaj kilka pomysłów na to, jak zaaranżować rośliny w domu w nieco inny, mniej szablonowy sposób. Co wcale jednak nie oznacza, że dotychczasowe sposoby ich eksponowania powinny odejść w niepamięć, wręcz przeciwnie – pora tylko postawić na większą w tym temacie różnorodność.

Uchwyt na doniczkę Puuvil; Wazon Terracotta; Krzesło Volga; Stolik kawowy Chai; Stolik kawowy Bamboo

Tak naprawdę może się okazać, że pomysły na nową aranżację z roślinami w roli głównej są w zasięgu ręki i wcale nie musimy wiele zmieniać. Jeżeli w Waszym wnętrzu znajdują się dekoracje stojące, możecie spróbować wykorzystać je jako podporę dla doniczkowych pnączy.

Stare w nowej odsłonie

Dobrym sposobem na odświeżenie wnętrza mogą się również okazać uchwyty, dzięki którym zwykłe doniczki, które już zapewne zdążyły nam się znudzić, staną się przykuwającym uwagę elementem wystroju. Niby nic nowego, a jednak chyba nieco zapomniane. I pamiętajcie, że doniczki wiszące to nie wyłącznie te przytwierdzone do sufitu czy ściany. To rozwiązanie, które warto wykorzystać również w celu dekoracji okiennej – musimy przyznać, że w takiej wersji podoba nam się chyba najbardziej.

Uchwyty na doniczkę Ib Laursen: mały czarny; duży czarny; kremowy mały

Uchwyty na doniczkę Puuvil: szary; kremowy; Doniczka z uchwytem Pelle: zielona; biała

Zaprzyjaźnijcie się z sukulentami. I nie mamy tutaj na myśli wyłącznie ich wytrzymałości i wyrozumiałości dla tych, którzy z pamiętaniem o podlewaniu miewają problemy. Zwłaszcza te maleństwa o wręcz mikroskopijnych rozmiarach warto wykorzystać w nieco mniej oczywistych miejscach. Mogą to być zarówno dekoracje ścienne czy ekspozytory, jak i pojemniki, które w pierwotnym zamierzeniu niekoniecznie miały służyć jako doniczka.

Pojemnik na kwiaty Trigg; Ramka na zdjęcia Prisma XI; Ramka na zdjęcia Prisma VIII

Pojemniki na kwiaty Trigg

Pozornie zwykłe szklane wazony lub małe butelki również wykorzystać możemy w nieco mniej tradycyjny sposób. Wystarczy trochę wyobraźni, spojrzenie na dobrze znany widok świeżym okiem lub… po prostu kawałek jutowego sznurka.

Jeśli jednak macie ochotę na coś nowego, to zachęcamy do szklanych kloszy, które sprawdzą się nie tylko w charakterze całorocznych dekoracji, ale i tych świątecznych. Równie chętnie zaopiekują się iglastymi gałązkami lub szyszkami zimą, jak i kolorowymi pisankami lub baziami w Wielkanoc.

Pokrywka szklana z drewnianą podstawą: mała; duża; Doniczka Herringbone

Pokrywka szklana z otworem

A jeśli nawet sukulenty nie mogą się czuć przy Was bezpiecznie, to może ucieszy Was informacja, że motywy botaniczne w wystroju wnętrz mają się niezmiennie dobrze i niekoniecznie muszą przybierać formę żywą…

Obraz Gie El; Obrazek Hübsch; Poduszka Waikiki; Dekoracja ścienna Rain; Dekoracja ścienna Every Flower; Obraz Gie  El; Obrazek Hübsch

Figurki dekoracyjne Cactus: 1; 2; 3

Figurki dekoracyjne Cactus: 1; 2; 3; 4; 5; 6