Lubicie wnętrza w stylu skandynawskim? Ich prostotę, funkcjonalność i uniwersalną estetykę, którą trudno się znudzić? Równocześnie cenicie nowoczesne wzornictwo i marzy Wam się nieco mniej szablonowy wystrój? Jeśli na każde z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to z pewnością spodoba Wam się dom w nowoczesnym stylu skandynawskim, do którego dzisiaj Was zabierzemy. A to wszystko za sprawą szwedzkiej marki Tenzo, która w swej szerokiej ofercie już od wielu lat z powodzeniem łączy jedno i drugie.

qzdom01

Witryna Malibu I białaWitryna Malibu I miedzianaKomoda Malibu III miedzianaRegał Strada brązowyStół Bess I białyKrzesło Gina Porgy białeKrzesło Gina Porgy białe

qzdom02

Krzesło Gina Ego białeBiurko Malibu IIKontenerek Malibu białyPółka Flower zielona;
Szafka Malibu białaKomoda Malibu VII srebrnaKomoda Malibu VII czerwona

Tradycja i współczesność

Marka Tenzo rozpoczęła swą działalność na rynku szwedzkim już w 1934 r., interesująca oferta sprawiła jednak, że jej produkty szybko zaczęły cieszyć się popularnością również na rynku ogólnoeuropejskim. Pochodzenie okazało się być w przypadku Tenzo zobowiązujące, stąd też inspiracje czerpane ze skandynawskiej stylistyki są tu mocno wyczuwalne. Znajdziemy tu zarówno charakterystyczne dla tego stylu niewyszukane kształty, jak i ponadczasowe zestawienie drewna z bielą, nie brakuje również sporej dawki neutralnych szarości.

qzdom03

Krzesło Bonni Bess transparentneKrzesło Grace Bess szare;
Komoda FreshStół Fresh białyKomoda Fresh I

qzdom04

Komoda CrossKomoda Cross IKomoda Cross IIStół Cross IKrzesło Mia antracytoweKrzesło Mia szare

qzdom05

Komoda Patch biało-drewnianaKomoda Color brązowa;
Krzesło Bonni Porgy transparentneKrzesło Bonni Bess transparentne

Jak na styl skandynawski przystało, Tenzo nie boi się również zaczerpnięć z charakterystycznego dla stylu retro wzornictwa. W projektach tej marki często da się zauważyć nawiązania do stylistyki lat 50. i 60., nietrudno jednak nie dostrzec, że Tenzo robi to w sposób bardzo subtelny, a przede wszystkim nieszablonowy – po prostu po swojemu.

qzdom06

Szafka RTV Bess drewnianaŁawa Bess drewnianaBiurko StradaRegał BlocStolik Bloc

qzdom07

Krzesło Ally Bess czerwoneKomoda Color I szaraStół Fresh białyRegał Art II

qzdom08

Komoda Malibu IX czarnaPółka Flower niebieskaKrzesło Gina Porgy białe;
Stół Tequila VWitryna Cobra czerwona

Drewno i…

W przeciwieństwie do wielu producentów o skandynawskim pochodzeniu, których oferta wpisuje się w tę stylistykę, meble autorstwa Tenzo nie ograniczają się wyłącznie do drewna. Znajdziecie tutaj zarówno meble wykonane przy użyciu pozornie surowego i chłodnego metalu, jak i płyty MDF stylizowanej i do złudzenia przypominającej stalową estetykę, jak chociażby kolekcje Malibu czy Cobra, w przypadku których jest to materiał dominujący. Tym, co wyróżnia tę markę, jest również kolorystyczna odwaga – charakterystyczne dla scandi biel i szarości jak najbardziej, ale nie mniej mile widziana jest tutaj wyrazista i soczysta kolorystyka, czyli widok mocno niestereotypowy jeśli o skandynawskich meblach mowa.

qzdom09

Witryna Malibu I czerwonaWitryna Malibu I pomarańczowaKomoda Malibu XII czerwona
Komoda Malibu III białaKomoda Malibu X biała

qzdom10

Witryna Malibu VKomoda Malibu III białaWitryna Malibu I szaraWitryna Malibu I fuksja;
Krzesło Viva pomarańczoweKrzesło Viva szarePółka Flower fuksja

Oferta Tenzo to świetna propozycja dla zwolenników eklektycznych aranżacji, którzy lubią zabawę w mieszanie stylów, stojąc na stanowisku, że staremu z nowym również może być po drodze. Obok dobrze wszystkim miłośnikom skandynawskiej stylistyki znanym białym meblom z drewnianymi elementami, znajdziecie tutaj również bardzo nowoczesne wzornictwo, jak chociażby hokery na smukłych nóżkach z metalu.

qzdom11

Hoker Ally Porgy niebieskieKomoda Fresh IRegał Strada I drewniany

qzdom12

Hoker Chill IIIHoker Chill IIHoker Chill IWitryna Malibu VI biała

Jeżeli styl i różnorodność marki Tenzo przypadły Wam do gustu, to zachęcamy do zapoznania się z całą jej ofertą, którą znajdziecie tutaj.