Patchworkowe meble i dodatki

O tym, jak bardzo lubimy oryginalne wzornictwo, które dodaje wnętrzom szczypty niepowtarzalnego uroku, chyba nie musimy Wam przypominać? Desenie w wystroju wnętrz również darzymy olbrzymią sympatią, a w dodatku lubimy przypominać o nieco czasem zapomnianych trendach… A to znaczy, że dzisiaj przyszła pora na patchworkowe meble i dodatki.

Krzesło Retro Ibiza

Fotel Wing Patchwork; Lampa wisząca Saloon; Stolik kawowy ze stołkami Antico

Patchworkowe meble i dodatki znane są nie od dziś, nie należą jednak do szczególnie popularnych trendów wystroju wnętrz. Z jednej strony – rozumiemy. Na pierwszy rzut oka to dość wyrazista, a nawet krzykliwa estetyka, nie dziwi zatem, że przez wielu uznawana jest za nadmierną ekstrawagancję. To jednak nieco niesłuszne twierdzenie. Wszystko zależy bowiem od kolorystyki, która towarzyszy ułożonym w patchworkową kombinację deseniom. Jeżeli wybierzemy kolory stonowane, możemy mieć pewność, że wzorzysta kompozycja ulegnie złagodzeniu i nagle okaże się, że nie jest tutaj już tak ekscentrycznie, jak nam się na wstępie wydawało.

Komoda Suitcase Patchwork; Ławka Wing Patchwork Powder; Lampa wisząca Dining Bird

Wieszak Mannequin

Nie tylko zresztą kolorystyka ma tutaj wpływ na poziom ekstrawagancji. Nie bez znaczenia jest również to, jaki element wystroju ubierzemy w patchwork i w jakim towarzystwie go umieścimy. Najlepiej sprawdzi się tutaj wyważone wzornictwo i stonowana kolorystyka. One stanowić będą neutralne tło, na którym patchworkowe meble i dodatki będę mogły zabłysnąć swoim niepospolitym charakterem, stanowiąc przykuwający uwagę (choć z pewnością pozbawiony nadmiernej krzykliwości) akcent. Spójrzcie tylko na te patchworkowe dywany – czy w takiej konfiguracji naprawdę wydają Wam się ekscentryczne?

Dywan Turquoise

Dywan Sea Blue

Dywan Pale Pistachio

Patchwork to nie tylko tkaniny

I nie myślcie sobie przypadkiem, że patchworkowe meble i dodatki to wyłącznie te, w których wykorzystane zostały różnego rodzaju tkaniny. Faktycznie, najliczniej reprezentowane są tutaj tapicerowane sofy, fotele i krzesła, w kwestii dodatków niepodzielnie zaś rządzą dywany i poduszki dekoracyjne. Ale to zdecydowanie nie wszystko, co patchwork we wnętrzach ma do powiedzenia…

Barek Soleil; Lustro Soleil

Szafka RTV Finca

Komoda Seyek; Stolik kawowy Yuki

Biurko Babalou

Blaty i fronty mebli również mogą być patchworkowe. Nawet te drewniane czy metalowe. Mogą zostać ubrane wyłącznie w różne kolory lub dodatkowo w zróżnicowane printy. Osoby preferujące nieco bardziej zachowawczą estetykę mogą się ograniczyć do samego drewna, które ozdobione zostanie patchworkowymi rzeźbieniami, zróżnicowaną ornamentyką lub inkrustacjami.

Komoda Babalou; Zegar stołowy Cucina

Komoda Tortuga; Lampa podłogowa Parecchi Art House; Wazon Cleopatra Blue

Komoda Sweet Home; Lustro Sweet Home

Komoda Puro Beach; Komoda Puro; Szafka RTV Puro; Szafka nocna Puro