Wiklina i rattan we wnętrzach

Tym razem znowu zrobi się u nas przytulnie – w roli głównej wystąpią wiklina i rattan we wnętrzach. Nie, nie przesłyszeliście się – żadne tam ogrodowe czy tarasowe aranżacje (choć meble plecione w tym wydaniu również mocno lubimy). Bo wiklina i rattan we wnętrzach, tak samo zresztą, jak i inne naturalne materiały, które wykorzystywane są do produkcji mebli wyplatanych, czują się równie dobrze, co i na zewnątrz. I dzisiaj właśnie postaramy się to uświadomić tym, którzy mają jeszcze jakieś w tym temacie wątpliwości. 

Krzesło Rattan Rocking

Ogrodowy fotel… nie tylko do ogrodu

Pleciony fotel, który do tej pory kojarzyliście z letnimi wieczorami spędzanymi w ogrodzie, okazuje się być trafionym wyborem także jeśli o wnętrzach mowa. Wystarczy dekoracyjna poduszka (a w wersji jesienno-zimowej – futrzany pled) i otrzymujemy idealnego towarzysza domowego wypoczynku z książką lub telewizyjnym pilotem w ręku. Można nawet pójść o krok dalej i postawić na wyplataną ławkę lub sofę – nasz salon lub pokój dzienny z pewnością zyskają dzięki nim nie tylko sporo naturalnego wdzięku, ale i przytulnej oryginalności.

Sofa Marshall

Ławka Kubu; Dekoracja ścienna Emas

Nie tylko do salonu…

Naturalne materiały mają w siebie wpisaną neutralną estetykę, która nie tylko odnajdzie się jako dopełnienie różnych stylów wystroju wnętrz, ale i w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Co powiecie na zaproszenie ich do pokoi dzieci? Może być tradycyjnie w wersji bujanej albo dosyć nowocześnie – niezależnie jednak od preferowanej formy mebla, jeśli tylko wykonany on będzie z wikliny, rattanu czy innych naturalnych materiałów, przytulny i ponadczasowy efekt zawsze otrzymujecie w pakiecie.

Krzesło Rattan Rocking

Krzesło Kubu

Smacznego!

W przytulnej jadalni obowiązkowo musi królować drewno? Niekoniecznie. A gdyby towarzyszyły mu właśnie meble wykonane z innych naturalnych materiałów? My w szczególności lubimy krzesła w tym wydaniu.

Krzesło Ashanti; Komoda Disset

W przypadku krzeseł z naturalnych materiałów warto postawić przede wszystkim na te wykonane z rattanu. Nie bez powodu jest to materiał tak chętnie wykorzystywany do produkcji mebli – charakteryzuje się dużą odpornością na (nawet bardzo intensywne) użytkowanie. I nie myślcie sobie przypadkiem, że rattanowe krzesła to propozycja dedykowana wyłącznie klasycznym wnętrzom. Od pewnego już czasu producenci prześcigają się w pomysłach, dlatego również w przypadku naturalnych materiałów możecie liczyć na dużą porcję nowoczesnego wzornictwa.

Krzesło Rattan; Krzesło Studio; Stół Oak

89195-tile

Krzesło Dom Rattan; Krzesło Dom; Krzesło Ko Lanta; Krzesło Ko Samui; Krzesło Lena; Krzesło Rattan

Krzesło Darling; Stół Table Melamine

Największą popularnością obecnie cieszy się zdecydowanie zestawianie rattanowych siedzisk i oparć z metalowymi bądź stalowymi nóżkami. To rozwiązanie charakteryzujące się sporą dawką wizualnej lekkości, dlatego też jest szczególnie warte rozważenia w przypadku, gdy nie dysponujemy dużym metrażem.

Minimalizm

b90904626_b76305049_b23001398_b89200007_b89204781_b75175403_b90904629_b75175413_b75105976_b11403152_b45502091

Krzesło Volga; Stolik kawowy Sidetable Bamboo

Przymusu oczywiście (jak zwykle) nie ma, aby jednak meble z naturalnych materiałów mogły w pełni roztoczyć we wnętrzu swój urok, warto postawić na minimalizm. Zdecydowanie lepiej, gdy stanowią jedynie ciekawy akcent, a nie dominują we wnętrzu. W szczególności dobrze zaprezentują się w towarzystwie białych ścian, co nie znaczy jednak, że w zestawieniu z innymi kolorami sobie nie poradzą. Są niczym drewno neutralne, więc nie musimy się martwić o ich zdolności przystosowawcze.  

Krzesło Volga; Krzesło Darling

I nie zapominajcie o dodatkach – miejsce dla nich znajdzie się wszędzie, liczne zastosowania również…