Trendy mają to do siebie, że lubią się zmieniać. I choć z trendami wnętrzarskimi sprawa ma się o tyle lepiej, że w przeciwieństwie do tych z wybiegów światowych domów mody nie zmieniają się z sezonu na sezon, to jednak nie da się ukryć, że zdarza im się ewoluować. Są jednak takie, które nie tylko nigdy nam się nie znudzą, ale i nie wyjdą poza kanon wnętrzarskiej mody – a przynajmniej trudno nam sobie taki scenariusz wyobrazić.

To właśnie białe meble. 

aqbialo01

Za co je kochamy? Białe meble to niezwykle uniwersalna i ponadczasowa estetyka, która chyba zawsze zachwycać będzie aktualnością i świeżością. To w dodatku rozwiązanie, które sprawdzi się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu – nie myślcie sobie, że białe meble to trafiony wybór wyłącznie w przypadku kuchni.

aqbialo02

Regał BessKomoda Bess IIKomoda Bess IIIStół BessKrzesło Gina BessKrzesło Gina Porgy

aqbialo03

Komoda SongyuanLatarenka Orient

Ponadczasowa estetyka

To jednak nie tylko ponadczasowa estetyka, ale także świetny wybór w kontekście względów praktycznych, zwłaszcza jeśli wnętrze nie należy ani do zbyt jasnych, ani zbyt przestronnych – w takiej sytuacji nie tylko biel na ścianach, ale i białe meble pozwolą nam rozjaśnić i optycznie powiększyć przestrzeń, którą dysponujemy.

aqbialo04

Stół barowy Landhaus ClassicHoker Landhaus ClassicStół Landhaus Classic III 240x100cm

aqbialo05

Szafka RTV QUKomoda QUStolik kawowy Triangle

Uniwersalność

Uniwersalność białych mebli przejawia się również w tym, że to propozycja odpowiednia zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wystroju wnętrz. Białe drewno w matowym wykończeniu wyśmienicie poradzi sobie zarówno w stylu skandynawskim, jak i w całej gamie neutralnych pod względem stylistycznym współczesnych aranżacji, biel w wysokim połysku to z kolei niemalże sztandarowy wyznacznik wnętrzarskiej moderny, choć w wielu eklektycznych wnętrzach sprawdzi się w nie mniej udany sposób.

aqbialo06

aqbialo08b

Krzesło MastersLampa wisząca Bloom

Białe meble okażą się sprzymierzeńcem pedantów, jak również tych, którzy za sprzątaniem nie przepadają – na ich powierzchniach kurz jest zdecydowanie mniej widoczny niż na ciemnych meblach (o czarnych już nie wspominając). Choć trzeba zaznaczyć, że w kontekście utrzymania ich w czystości duże znaczenie ma rodzaj wykończenia – w przypadku mebli w wysokim połysku musimy się liczyć z ewentualnymi śladami odcisków, choć pocieszające jest to, że usuwa się je w błyskawiczny sposób (często wystarczy jedynie zwilżona ściereczka z mikrofibry lub płyn do mycia szyb).

aqbialo07

Stół NewportFotel Nawsa

Białe meble i kolory

Biel to również kolor bardzo wdzięczny w kontekście wielu możliwości zestawień kolorystycznych – czy w tak neutralnym towarzystwie jakiś kolor mógłby nie pasować? Białe meble wypadną równie dobrze w sąsiedztwie nie mniej klasycznej czerni, uniwersalnej szarości, jak i obok multikolorowych kompozycji.

aqbialo11

Stół MeetyKomoda MeetyLampa wisząca Edit ILampa wisząca EditKrzesło AuraObraz Lyric

To świetne tło dla przytulnego i stonowanego drewna, nowoczesnych tworzyw sztucznych, wyrazistego i surowego zarazem metalu i stali, tak samo, jak i dla kombinacji różnych wzorów i deseni.

aqbialo12

Witryna Cocona 2-drzwiowaWitryna Cocona 1-drzwiowaKomoda Cocona z szufladami

aqbialo13

Krzesło Kenna I czarno-białeŁawka StickPółka StickPółka Stick IPółka Stick II

Nie ma znaczenia, czy zdecydujecie się nieskazitelną biel, czy na jej złamane odcienie, ani w jakiej konfiguracji zdecydujecie się białe meble umieścić. Wszystkie ich walory razem wzięte sprawią, że będzie to wybór, którego nie pożałujecie.